M.K. ORIĐINALI - KOTOR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gume-modeli 2010

2 posters

Ići dole

Gume-modeli 2010 Empty Gume-modeli 2010

Počalji  2fast4you Ned Maj 30, 2010 4:11 pm

Evo pokušati ću vam ukratko predstaviti sve važne novosti po pitanju novih modela guma u 2010 g. Neću nabrajati suhoparne podatke o upotrebljenim tehnologijama i slićno, jer kada se gledaju tvornički press materijali to sve izgleda svemirsko, a praksa u biti pokaže kakva je guma. Staviti ću samo neke moje komentare i mišljenja na osnovu tih materijala.

Pa krenimo redom:

MICHELIN

Kod Michelina imamo dvije novosti, koje su dosta obečavajuće:

1. MICHELIN POWER PURE

Ovu novost kod Michelina smatram veoma zanimljivom iz sljedečeg razloga. Ne radi se o nikakvoj cesta/ staza gumi, nego o čistoj cestovnoj sportskoj gumi top performansi. Ne mijenja Pilot Power , nego je nadopuna u ponudi. Naime, dosada je kod svih bio slučaj da su u ponudi imali ili klasićne sportske gume ( Pilot Power, Bt-016, Rosso, Qualifier&Qualifer 2,itd.) , ili Race gume sa homologacijom za cestovnu upotrebu u dvije varijante. Racing Street ( cesta i povremeno staza ) te isključivo za stazu. Problem Racing Street guma je taj što su izvedene iz Race guma, pa ovisno o modelu i proizvođaću sa sobom nose i određene mane kod upotrebe na cesti kao što su teško grijanje, loše na mokrom, nervozan prednji kraj itd.

Zašto sve ovo pišem. Postoji puno vozaća kojima su kada govorimo o cestovnoj upotrebi, klasićne sportske gume na određeni naćin preslabe, a Racing Street gume, iako vrhunske zbog određenih mana i cijene u neku ruku neprihvatljive.

Po specifikacijama Power Pure-a, mislim da bi ova guma mogla biti riješenje a da li sam u pravu pokazati će vrijeme. To mislim iz razloga što se radi o isključivo cestovnoj gumi , ali ekstremnih performansi. Nije nastala iz Power Ona nego je razvijana kao kompletno novi proizvod sa samo jednom namjenom. Pružiti što bolje performanse u ekstremnoj vožnji na cesti. Trebala bi pružiti ono najbolje iz dva svjeta, dobro trajanje, prihvatljivu cijenu i relativno široku upotrebljivost sportskih guma, te vrhunski grip i voznost race guma.

Najbitnije karakteristike su:

1. Ne mijenja Pilot Power i Pilot Power 2CT, nego je nadopuna u tom segmentu, dok se Pilot Sport izbacuje iz ponude
2. Dvokomponentna tehnologija, s tim da je udio mekše smjese u boćnom dijelu puno veći nego kod PP 2CT-a
3. Koliko je meni poznato, kod cestovne legalne gume, prvi put je pri izradi karkase korišten Kevlar, što ima za posljedicu sljedeće. Oko cca 1 do 1,5 kg lakše gume ( po setu ) u odnosu na bilo koje druge, što veoma utječe na dinamičke karakterstike samog motora u vožnji
4. Prva ugradnja na Yamahi R1 , specifikacija "A" za 2010 g.

Dostupne dimenzije će biti 120/60-17 i 120/70-17 za prednju gume, te 160/60-17 , 180/55-17, 190/50-17 te 190/55-17 za zadnju gumu.
2fast4you
2fast4you
Admin

Broj poruka : 67
Poeni : 134
Čin : 0
Datum upisa : 26.05.2010
Godina : 35
Lokacija : Kotor

https://mk-oridjinali.forum.st

Nazad na vrh Ići dole

Gume-modeli 2010 Empty Re: Gume-modeli 2010

Počalji  2fast4you Ned Maj 30, 2010 4:13 pm

Druga novost od strane Michelina dolazi nam u obliku CITY GRIP-a. Radi se o skuterskoj gumi koja će biti dostupna u svim klasićnim dimenzijama, kao i u Piaggio-ovim dimenzijama. Pri tom mislim na 110/70-16, 140/70-16, 150/70-14, 120/70-14 i 140/60-14. Da li je zamjena za dosadašnji Pilot City nigdje nije potvrđeno ali moje je mišljenje da je.
2fast4you
2fast4you
Admin

Broj poruka : 67
Poeni : 134
Čin : 0
Datum upisa : 26.05.2010
Godina : 35
Lokacija : Kotor

https://mk-oridjinali.forum.st

Nazad na vrh Ići dole

Gume-modeli 2010 Empty Re: Gume-modeli 2010

Počalji  2fast4you Ned Maj 30, 2010 4:13 pm

Po pitanju Bridgestona, najveća novost je BT-023, sport-touring guma, zamijena za uspiješni model BT-021. Pod pretpostavkom da će biti bolja od modela kojeg mijenja, moglo bi se raditi o izvrsnoj gumi. Biti će raspoloživa u svim standardnim dimenzijama, a u prodaji bi se po informacijama koje sada imam trebala pojaviti sredinom godine. I dalje je tu prisutna dvokomponentna tehnologija kao i kod predhodnika, s tim da su neki elementi preuzeti od sportskog modela BT-016.
2fast4you
2fast4you
Admin

Broj poruka : 67
Poeni : 134
Čin : 0
Datum upisa : 26.05.2010
Godina : 35
Lokacija : Kotor

https://mk-oridjinali.forum.st

Nazad na vrh Ići dole

Gume-modeli 2010 Empty Re: Gume-modeli 2010

Počalji  2fast4you Ned Maj 30, 2010 4:14 pm

Kod Continentala je novost ContiRoadAttack 2, dakle novi model sport-touring gume kao i kod Bridgestona.
2fast4you
2fast4you
Admin

Broj poruka : 67
Poeni : 134
Čin : 0
Datum upisa : 26.05.2010
Godina : 35
Lokacija : Kotor

https://mk-oridjinali.forum.st

Nazad na vrh Ići dole

Gume-modeli 2010 Empty Re: Gume-modeli 2010

Počalji  2fast4you Ned Maj 30, 2010 4:15 pm

Šta se tiče Pirelli-a, najveća i za sada jedina novost je Pirelli Diablo Rosso Corsa. Evolucija modela Rosso, po tehničkim specifikacijama guma na tragu novog Michelina Power Pure, ali je zbunjujuće to što se u službenim materijalima spominje staza. Dakle, opet se radi o modelu koji ima dvostruku namijenu, što po meni gledajući Pirelli-ev asortiman stvara veliku gužvu i po mutnju. Realno gledajući , ta guma bi trebala biti nasljednik kod nas slabo rasprostranjenog modela Diablo Corsa III.

Da bi ovo gore bilo jasnije, evo usporedba asortimana Michelina i Pirelli-a:


Michelin Pirelli
Cesta:

1. Sport-Touring Pilot Road 2 Angel ST

2. Sport Pilot Power Diablo
Pilot Power 2CT Diablo Rosso

3. HyperSport Power Pure Diablo Rosso Corsa sam proizvođać je svrstava u obje kategorije


Staza/Cesta Power One Street Diablo Rosso Corsa
Dragon Supercorsa Pro
Diablo Supercorsa SP


Staza Power One A,B,C Diablo Supercorsa SC
Dragon Supercorsa Pro SC


Općenito gledajući,Bridgestone i Metzeler imaju dosta jednostavnu i realnu ponudu modela, s tim da Michelin uvođenjem Power Pura ima laganu prednost kao i Dunlop jer ima u sport segmentu dobru ponudu kako modela tako i cijena ( Qualifier, Qualifier 2, Qualifeir RR ), dok je Pirelli sa Corsom malo zakomplicirao stvari.
2fast4you
2fast4you
Admin

Broj poruka : 67
Poeni : 134
Čin : 0
Datum upisa : 26.05.2010
Godina : 35
Lokacija : Kotor

https://mk-oridjinali.forum.st

Nazad na vrh Ići dole

Gume-modeli 2010 Empty Re: Gume-modeli 2010

Počalji  Galiot Uto Jun 22, 2010 6:20 pm

Ja tipujem na POWER PURE kao sledeći izbor za moj motor. Samo čekam ove koji su ih već montirali da jave utiske iz vožnje.
Galiot
Galiot

Broj poruka : 76
Poeni : 106
Čin : 50
Datum upisa : 27.05.2010
Godina : 43
Lokacija : Risan

https://mk-oridjinali.forum.st

Nazad na vrh Ići dole

Gume-modeli 2010 Empty Re: Gume-modeli 2010

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu